Obavijest o radu školske knjižnice

Dragi učenici i poštovani roditelji!

Od 25. svibnja 2020. školska knjižničarka nastavlja s radom u prostoru knjižnice u Školi.  Rad će biti organiziran sukladno Uputama HZJZ, Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja i Smjernicama za rad školskih knjižnica što ih je pripremila Matična služba Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Sigurnost i zdravlje učenika i djelatnika načelo je na kojemu počiva rad školske knjižnice pa vas molimo da poštujete sljedeće upute.

Upute za vraćanje knjiga

1. Knjigu koju ste posudili u školskoj knjižnici stavite u vrećicu. Na vrećicu napišite svoje ime, prezime i razredni odjel. Ako ne možete pisati po vrećici, napišite na papirić koji onda zalijepite na vrećicu. Zavežite vrećicu.
  2. Učenici od 5. do 8. razreda donijet će knjigu u Školu. Pozvonit će i knjigu predati dežurnoj spremačici  koja će knjigu odložiti u za to postavljenu kutiju.
  3. Knjiga ostaje u vrećici 72 sata. Nakon toga knjižničarka knjigu razdužuje.
  4. Učenici od 1. do 4. razreda knjige vraćaju svojoj učiteljici koja će ih predati knjižničarki.

Upute za posudbu knjiga

Učenici od 5. do 8. razreda nazvat će školsku knjižničarku na broj 211-797, lokalni 4 ili na 0922858955 ili poslati poruku na mail   http://branka.mamula@skole.hr

1. Reći ćete koju knjigu želite posuditi.
  2. Ako je knjiga dostupna, s knjižničarkom ćete dogovoriti dan i vrijeme kada ćete doći po knjigu.
  3. U dogovoreno vrijeme doći ćete u Školu, pozvoniti i knjižničarka će vam donijeti knjigu.
  4. Učenici od 1. do 4. razreda posudbu obavljaju preko svojih učiteljica.

Podsjećamo vas da sve knjige moraju biti vraćene u školsku knjižnicu do kraja nastavne godine. Ovo je posebno važno učenicima 8. , završnog razreda.

S vjerom da ćemo se ubrzo vratiti uobičajenom poslovanju srdačno vas pozdravlja vaša knjižničarka

objavio: PREDRAG DUKIĆ   datum: 25. 5. 2020.

« Svibanj 2024 »