Slobdne aktivnosti

Sve grupe izvannastavnih aktivnosti otvorene su za sve učenike škole. Nudimo vam:

LIKOVNA

GRUPA

Jasminka Turčinov, 2.b

Vesna Ivezić, 1.c

Snježana Battistin, 4.a

Agnese Sgagliardi Trpčevski, učiteljica likovne kulture

Na grupama se radi tehnikama koje nisu zastupljene u redovnoj nastavi. Puno je primijenjene umjetnosti. Članovi i voditeljice brinu o estetskom uređenju škole. Pripremaju scenografiju za priredbe.

RECITATORI

Edita Borojević, 4.c

Bojana Manzin, 2.d

Učenici uče interpretativno čitati i govoriti, uvježbavaju recitacije za prigodne školske programe, izvanškolske nastupe i umjetničke smotre i natjecanja.

DRAMSKO-SCENSKA

Goranka Bašić Mitrović, 4.b

Larisa Hrelja Drandić, 2.c

Suzana Mrvić, 3.a

Arjana Šterpin Vincek, 3.c

Jelena Kolić,

učiteljice povijesti

Sa svojim učiteljicama učenici svladavaju osnove scenskoga govora i pokreta. Zabavljaju se glumeći , ali i odgovorno i savjesno pripremaju točke za školske programe i nastupe na LIDRANU, smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva.

ČAKAVČIĆI

Larisa Hrelja Drandić, 2.c

Gordana Zahtila, 1.a

Naši mali čakavčići njeguju zavičajni govor na dva načina – uče recitirati pjesme pisane istarskom čakavicom, ali i sami pišu tekstove na čakavici koje onda uče i pripremaju za scensku izvedbu.

Već nekoliko godina zaredom naši učenici sudjeluju na festivalu čakavske riječi „DI ČA SLAJE ZVONI“ (Čakavski sabor u Žminju)

FOLKLOR

Tatjana Ban Bastijančić, 1.b

Sanja Božac, učiteljica u produženom boravku

Nekada mali, a sad veliki folkloraši pravi su profesionalci. Zasada njeguju istarske narodne plesove, ali tko zna, možda krenu osvajati i druge hrvatske krajeve. Svaki njihov nastup popraćen je burnim pljeskom i odobravanjem publike.

GLAZBENA

RADIONICA

Aida Dražić, 2.a

Glazba je svuda oko nas. Samo je treba čuti. Na glazbenoj radionici učimo čuti glazbu i stvoriti glazbu. Igramo se ritmom i tonovima i na kraju naša igra završi malom predstavom.

PLES

Bojana Manzin, 2.d

Kristina Vranković, 2.a

Po broju članova ples je najbrojnija aktivnost. Kolegica Kristina vodi dvije grupe plesača: učenici nižih razreda (prešle godine bilo ih je 45) i učenice viših razreda (prošle godine bilo ih je 25). Divno je što je među malim plesačima sve više dječaka. Suvremene koreografije s kojima nastupaju uvijek su atrakcija programa.

ZBOR

Zoran Gardašević, učitelj GK

Zbor je jedna od najstarijih izvannastavnih aktivnosti koja se nudi našim učenicima. Zbor je nosivi stup svake školske priredbe. Pod vodstvom kolege Zokija rado nastupaju izvan škole. Posebno su zapaženi nastupi našega zbora na Festivalu duhovne glazbe „Iskrice“ što se svake godine održava u Vodnjanu. Naši zboraši uvijek donesu neku nagradu – ili za izvedbu ili

za aranžman ili što drugo.

Sanja Milakovć, učiteljica TK

U foto grupi uglavnom su učenici starijih razreda. Vođeni svojom učiteljicom otkrivaju tajne dobre fotografije, a onda to primjenjuju fotografirajući sva važnija događanja vezana za rad i život škole.

Naši bivši učenici članovi foto grupe osvojili su neke od najvećih državnih nagrada i priznanja.

EKO

Davorka Bužleta, 3.b

Učiteljica Davorka Bužleta sa svojim malim ekolozima potiče, razvija i njeguje ekološku svijest naših učitelja, učenika i njihovih roditelja. Svake godine nositelji su i organizatori projekta s područja ekologije u koji uključe sve učenike u školi.

Informatička grupa

Ana Bačić,

učiteljica informatike

Slobodna aktivnost namjenjena učenicima koji polaze izborni predmet informatiku te se pripremaju za natjecanja.

ŠKOLSKI LIST

Sanja Pereša Macuka, učiteljica povijesti

Otkada je škole Vidikovac, otada je i njezinoga školskog lista „Dragi kamen“.

Mijenjali su se urednici i uredništva, mijenjala se uređivačka politika, mijenjao se sadržaj, ali „Dragi kamen“ je ostao. Već nekoliko godina vodi ga učiteljica Sanja s grupom mladih novinara. Svake godine početkom mjeseca lipnja veselimo se novom broju jer u njemu možemo pročitati o svim važnim događanjima u školi, a tu su i najbolji likovni i literarni radovi naših učenika.

DJEČJI FORUM

Dolores Višković Terzić, učiteljica u PŠ pri Općoj bolnici Pula

Dječji forum naše škole i učiteljica Dolores jednim su dijelom zaslužni što je Pula dobila status Grad prijatelj djece

Učenici okupljeni u dječjem forumu promiču prava djece, ukazuju na probleme s kojima se djeca susreću u društvu, školi i obitelji. O problemima s kojima se bave često govore kroz formu igrokaza.

VODITELJICE KUD-a

Goranka Bašić, Larisa Hrelja-Drandić

Koordinira rad grupa, organizira školske priredbe, pregovara i dogovara izlaske na kazališne predstave kao i gostovanja kazališnih predstava u školi.

Priprema sadržaje za web stranicu KUD OŠ Vidikovac.

« Siječanj 2018 »