Korisnik:
Lozinka:
Dobrodošli na stranice KUD-a OŠ Vidikovac

Kulturno-umjetničko društvo Osnovne škole Vidikovac obuhvaća grupe izvannastavnih aktivnosti koje kod učenika potiču, njeguju i razvijaju stvaralačke i umjetničke sposobnosti. Rad u grupama odvija se kontinuirano cijele nastavne godine pod vodstvom razrednih i predmetnih učitelja. Članovi KUD-a pripremaju i ostvaruju prigodne programe kojima se u Školi obilježavaju značajni kulturni, povijesni i društveni događaji. Također, svojim programom članovi KUD-a predstavljaju Školu u lokalnoj sredini i Gradu uključivanjem u akcije koje organiziraju društva i udruge Grada. Dobru suradnju ostvarujemo sa Školom za odgoj i obrazovanje, Domom za starije osobe, Društvom Naša djeca, INK-Gradskim kazalištem Pula i Mjesnim odborom Vidikovac. Središnja je aktivnost KUD-a priprema, organizacija i realizacija završne školske priredbe početkom lipnja na kojoj učenici sa svojim učiteljicama i učiteljima prezentiraju roditeljima i građanstvu svoj godišnji rad. Učenici i učitelji uključeni u KUD sudjeluju na natjecanjima, smotrama i festivalima prema godišnjem kalendaru natjecanja za učenike osnovnih škola. Kad je Škola domaćin natjecanja ili smotre, članovi KUD-a pripremaju i ostvaruju prigodan program otvaranja smotre ili natjecanja kao i prigodno uređenje školskoga prostora.

o KUDu.pdf

« Prosinac 2018 »