Projekt zavičajne nastave u OŠ Vidikovac „Pula –jedrimo kroz vrijeme“

Projekt se tijekom cijele školske godine provodi aktivnostima koje obuhvaćaju tri tematske cjeline:

- tradicijska plovila i more ( ribarstvo, zanatstvo vezano uz ribare; život, prehrana, nošnja i običaji života uz more...)

- od nacrta do broda: brodogradnja (povijesni razvoj grada i stvaranje identiteta Pule kroz motiv brodova)

- brodovima u budućnost Pule  ( ukrasni i uporabni predmeti s prigodnim motivima kao autohtoni suvenir, primjena matematičkih izračuna i informatičke tehnologije u izradi brodskih konstrukcija…)

Obuhvaćeni su svi učenici od 1.do 8. r. čime se ishodi zavičajne nastave disperziraju na veći broj djece.

Provodimo ga tako da se obvezni nastavni sadržaji obrađuju na primjerima ili materijalima sadržajno povezanim s nekom od gore navedenih cjelina. Na dodatnoj nastavi ili izvannastavnim aktivnostima, ti se sadržaji proširuju, povezuju, obogaćuju terenskom nastavom ili prigodnim gostovanjima.

« Siječanj 2019 »