Vijeće učenika

VIJEĆE UČENIKA je tijelo učenika  kojeg je svaka škola u RH obavezna osnovati.

Vijeće učenika čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela koji sudjeluju u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama  učenika, bez prava odlučivanja.

Vijeće učenika je jedino tijelo u potpunosti vođeno i birano od strane učenika. Jedini je legitimni glas učenika i predstavlja njihove interese i njihovu stranu u svim pitanjima koja ih se tiču. Kroz vijeće učenika idu svi prijedlozi, primjedbe i zahtjevi upravi škole, ali i pojedincima.

Vijeće učenika može pomoći u mnogočemu. Važno je i kako bismo se učili demokraciji i ravnopravnostiSvatko može biti izabran za predstavnika razreda! Dovoljno je malo truda, volje i da te učenici podrže u tvojim nastojanjima . Uz malo više truda možeš postati predstavnik svoje škole u županijskome, odnosno, Nacionalnom vijeću učenika.

Kao član vijeća učenika možeš pomoći svojim kolegama riješiti probleme s kojima se svakodnevno susrećete te prilagoditi školu učenicima. Možeš prenijeti mišljenja svojih kolega do ravnatelja, školskog odbora,učitelja i nastavnika, stručnih suradnika i ostalih djelatnika škole. Možeš pokrenuti nove i zanimljive aktivnosti u školi i učiniti nešto od koristi svima.

« Svibanj 2021 »

Nastavni materijali