Bili smo domaćini Gradske smotre LiDraNo 2020.

U srijedu 5. veljače u Zajednici Talijana  Circolo održana je Gradska smotra LiDraNo 2020.

Za one koji ne znaju,  LiDraNo je najpoznatija smotra  literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola, a cilj mu je promicati učeničko pisano i govorno izražavanje te predstaviti dječje stvaralaštvo  javnosti.

Osnovna škola Vidikovac kao dobar domaćin osmislila je veseo i dinamičan program otvorenja smotre.  Voditeljice programa bile su odlične Lana Terzić i Erika Vitasović, učenice 7. razreda. U programu otvaranja sudjelovali su učenici  1. a razreda sa svojom učiteljicom Aidom Dražić i izveli  ritmičku vježbu „Bim Bam.“   Profesor Zoran Gardašević, među učenicima  poznatiji kao Zoki, sa svojim je zborašima izveo skladbe „Ulika“ i „Kaiserwald.“ Zbor  je popratio i učenike  2. razreda u plesu „Kišobran za dvoje.“ Drugaše je za ovaj nastup pripremila učiteljica Arjana Šterpin Vincek, a na gitari ih je pratio učenik 8.a Dominik Krajcar.

Svoju podršku mladim umjetnicima i njihovim mentorima dala je pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Elvira Krizmanić Marjanović, i sama bivša učenica naše škole, koja je čestitala  na radu OŠ Vidikovac kao domaćinu. Pozdravivši okupljene napomenula je kako će Grad Pula i ubuduće podržavati ovu smotru  talenta i kreativnosti te je svim natjecateljima poželjela sreću u njihovim nastupima.

Okupljene je pozdravio i naš ravnatelj Predrag Dukić te zaželio sreću svim sudionicima.

Nakon službenog dijela i otvaranja programa, brojni  su nadareni i kreativni učenici pulskih osnovnih i srednjih škola predstavili  svoje literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo. Bila je to šarolika i uzbuđena družina mladih i talentiranih glumaca, recitatora, budućih pisaca i novinara.

U mnoštvu kvalitetnih uradaka bilo je teško odabrati najbolje, no stručna povjerenstva dala su sve od sebe i oni  najsretniji, najspretniji i najspremniji imat će priliku pokazati svoje radove  i scenske igre na županijskoj razini.

Gradska smotra LiDraNo 2020. završila je okruglim stolovima. Stručna povjerenstva dala su kratak pregled ovogodišnje produkcije, ukazala na dobre strane prijavljenih radova i poticajnim savjetima uputile kako popraviti nedostatke. Razgovor između članica povjerenstva za dramsko-scensko stvaralaštvo i sudionika smotre bio je lijep primjer živog, zanimljivog i edukativnog okruglog stola.

Predstavnicima našega grada želimo uspješne nastupe na županijskoj smotri LiDraNo 2020.

objavio: Martina Burazer   datum: 17. 2. 2020.

« Svibanj 2024 »