GRADSKA SMOTRA LITERARNOG, DRAMSKOG I NOVINARSKOG STVARALAŠTVA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA LiDraNo 2020.

U dvorani Zajednice Talijana Circolo u Puli 5. veljače održana je gradska Smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola LiDraNo 20202. Domaćin gradske Smotre bila je OŠ Vidikovac.

Na Gradsku razinu LiDraNa prijavili su se učenici iz 9 osnovnih i 2 srednje škole:

OSNOVNE ŠKOLE

1. OŠ Vidikovac
  2. OŠ Kaštanjer
  3. OŠ Šijana
  4. OŠ Monte Zaro
  5. OŠ Tone Peruška
  6. OŠ Marčana, Marčana
  7. OŠ Vladimira Nazora, Krnica
  8. OŠ Veli Vrh
  9. OŠ Giusepina Martinuzzi

SREDNJE ŠKOLE

1. Gimnazija Pula

2. Glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova

Na Smotri su sudjelovala  92 učenika i 20 mentora. Prema kategoriji stvaralaštva prijavljeno je:

literarno stvaralaštvo

OŠ – 12 radova

SŠ – 10 radova

samostalni novinarski radovi

OŠ – 3

SŠ - 3

dramsko-scensko stvaralaštvo – skupni nastupi

OŠ – 4

SŠ – 2

dramsko-scensko stvaralaštvo – pojedinačni nastupi

OŠ – 9

SŠ – 1

U kategoriji radijskih emisija nije bilo prijava.

Radove su procjenjivala  tri prosudbena povjerenstava:

Povjerenstvo za novinsko stvaralaštvo:

1. Marica Košta - novinarka u Glasu Istre
  2. Gordana Mofardin, prof. – nastavnica u Tehničkoj školi Pula
  3. Dragica Pršo, prof. i dipl. knjižničar – stručna suradnica savjetnica u OŠ Monte Zaro

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo:

1. Evelina Majcan Lenić, prof. – učiteljica hrvatskoga jezika u OŠ Vidikovac
  2. mr.sc. Vanesa Begić - novinarka urednica u Glasu Istre
  3. Slavica Lončarić Džugum, dipl.oec. – pjesnikinja i nastavnica u Ekonomskoj školi Pula

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo:

1. Marija Benčić Vukičević, prof. – učiteljica hrvatskog jezika u OŠ Vidikovac
  2. Marijana Peršić, dramska pedagoginja – voditeljica Dramskog studija u INK Pula
  3. Andrea Gotovina, plesna pedagoginja – plesni pedagog u Dramskom studiju INK Pula

Članice povjerenstava za literarno i stvaralaštvo i samostalne novinarske radove preuzele su prijavljene radove 5 dana prije Smotre. Nakon poslušanih i odgledanih pojedinačnih i skupnih dramsko-scenskih nastupa, zasjedala su sva tri povjerenstva i odlučila koji se radovi upućuju na županijsku Smotru.

U kategoriji literarnih radova županijskoj razini prosljeđuje se 5 radova učenika osnovnih škola:

1. “Nezaboravan san“, učenice Avine Hodža, 8. razred, OŠ Monte Zaro, mentorica Karla Virgilio

2. „Osjećaj nakon neuspjeha“, učenice Natali Milovan, 7. razred OŠ Kaštanjer, mentor Ilija Ćorič

3. „Sloboda“, učenice Anje Brščić, 7. razred OŠ Monte Zaro, mentorica Maja Radolović Čalić

4. „S prijateljem nikad nisi sam“, učenice Noemi Glazer, 7 razred OŠ Monte Zaro, mentorica Maja Radolović Čalić

5. „Prijateljstvo“, učenice Mare Mitrović, 3. razred OŠ Monte Zaro, mentorica Gordana Ružić Stanojević

U kategoriji srednjih škola na županijsku Smotru upućuju se 3 rada:

1. „Nemir“, učenice Sare Baračić, 2. razred Gimnazije Pula, mentorica Nataša Tončić
  2. „Sam“, učenika Gregora Petrovića, 2. razred Gimnazije Pula, mentorica Nataša Tončić
  3. „Dite“, učenice Marine Hrelja, 1. razred Gimnazije Pula, mentorica Lara Jurčić Matošević.

Od samostalnih novinarskih radova na županijsku smotru šalju se po 3 rada iz osnovnih i srednjih škola.

Srednje škole:

1. Eminem je umro!, analitički članak - Noemi Legović, 4. razred Gimnazija Pula, mentorica Ivana Petrinić
  2. Ne preostaje nam ništa drugo nego ispiti pivo i citirati Celana, recenzija - Andrea Lukanović, 4. razred Gimnazije Pula, mentorica Ivana Petrinić
  3. A što je s nama učenicima? Kad će početi kampanja za nas?, komentar- Matilda Nikić, 3. razred Gimnazije Pula, mentorica Ivana Petrinić

Osnovne škole:

1. Svijet iz zrakoplova, intervju - Ivana Grgurević, 7. razred OŠ Šijana, mentor Vladimir Papić
  2. Svaki korak je različit, intervju - Anika Berc, 8. razred OŠ Šijana, mentor Vladimir Papić
  3. Harry Potter, osvrt - Stefany Vučković, 8. razred OŠ Šijana, mentor Vladimir Papić

Dramsko-scensko stvaralaštvo prosuđuje se u dvije kategorije i za osnovne i za srednje škole. Između pojedinačnih izvedaba povjerenstvo je izabralo sljedeće nastupe osnovnih škola:

1. „Crna ribica“, monolog – Ivona Blagajčević, učenica 5. razreda OŠ Vidikovac, mentorica Larisa Hrelja Drandić
  2. „Maja-Rozmari“, monolog – Anamari Smuk, učenica 6. razreda OŠ Tone Peruška, mentorica Elvira Osso Dermit
  3. „Brime“, kazivanje poezije –Rocco Vlačić, učenik 2. razreda OŠ Vladimira Nazora , Krnica, mentorica Marija Škabić

Srednje škole nisu imale pojedinačnih nastupa.

Od skupnih dramsko-scenskih izvedaba na županijskoj razini Pulu će predstavljati:

1. „Mačja ljubav“ , scenska igra učenika 4. razreda OŠ Kaštanjer, mentorica Eržebet Kvaranta
  2. „Aska i vuk (Vrti se Aska)“, scenska igra učenika OŠ Šijana , mentor Vladimir Papić
  3. „Istarski pir“, scenska igra učenika OŠ Vidikovac, mentorica Bojana Manzin

Među srednjim školama Pulu će predstavljati gimnazijalci s dvjema scenskim igrama:

„Devet“ , mentorica Meri Šimunov, i „Obiteljski ručak, mentorica Karin Bolković.

Gradska smotra LiDraNo 2020. završila je okruglim stolovima. Predstavnice svakoga povjerenstva dale su kratak pregled ovogodišnje produkcije, ukazale na dobre strane prijavljenih radova i poticajnim savjetima uputile kako popraviti nedostatke. Razgovor između članica povjerenstva za dramsko-scensko stvaralaštvo i sudionika smotre bio je lijep primjer živog, zanimljivog i edukativnog okruglog stola.

Predstavnicima našega grada želimo uspješne nastupe na županijskoj smotri LiDraNo 2020.

Knjižničarka OŠ Vidikovac Branka Mamula, članica povjerenstva za provedbu gradske smotre LiDraNo 2020.

objavio: Martina Burazer   datum: 6. 2. 2020.

« Svibanj 2024 »