Škola u prirodi

Od 8. do 10. svibnja 2019.g. učenici četvrtog razreda boravili su u školi u prirodi.

Prvoga dana razgledali smo grad Krk. Bilo je zabavno i poučno. U mjestu Punat ukrcali smo se na brodić koji nas je prevezao na otočić Košljun. Nakon razgledavanja etnografske zbirke i samostana vratili smo se u Punat te autobusom krenuli prema Baškoj, odnosno Jurandvoru gdje se nalazi crkvica sv. Lucije u kojoj je pronađena Bašćanska ploča. Pogledali smo dokumentarni film o ovom značajnom spomeniku rane hrvatske pismenosti te poslušali kratko predavanje u crkvici sv. Lucije.

KRK

Na Krku je kopija Bašćanske ploče,
zato tamo mnoge noge kroče.
Mogu ju vidjeti svi,
i ti, i ti, i ti.
Svima će se svidjeti!
Mudar ćuk zove mudre glave:
˝Glagoljicu naučite, budite face prave!˝
Otok Krk vrlo je snažan,
u prošlosti Hrvatske je važan!

Napisali Filip Radović i Roko Drmić, 4.c

Drugoga dana učenici svakog razrednog odjeljenja, vođeni razrednom učiteljicom, radili su u radionicama.
Dio dana proveli smo u Memorijalnom centru ˝Nikola Tesla˝ Smiljan kojim su nas proveli djelatnici Centra.

Trećega dan posjetili smo NP Plitvička jezera ( uz vožnju brodom i vlakom ).

˝ Slapovi Plitvičkih jezera bučniji su nego ikada. (... ) Daleki travnati  obronci gledaju prema jezerima, natopljeni kišom i  presretni zbog proljetnog bujanja. Tamo dolje bukovi su i gromoglasne kaskade, orgulje kakvih nema nitko na svijetu.˝    Nada Iveljić

Larisa Hrelja Drandić, učiteljica

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji!

objavio: Martina Burazer   datum: 23. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »