Dan prirodoslovlja

U petak 30.11.2018., u školi je održan Dan prirodoslovlja. Prva tri školska sata za učenike 5. i 6. razreda organizirane su zanimljive radionice s predavanjima, izložbama i pokusima.

Radionicu kemije, pod nazivom „Vodene čarolije“, kreirala je i održala profesorica Jelena Bakač, a radionica je, osim važnosti vode u svakodnevnom životu, prikazala usku povezanost i njezin neizostavan značaj u kemiji.

Radionice matematike bile su u vodstvu profesorica Maje Kalebić( Dužine su „zakon“ ), gdje su se učenici okušali u crtanju kapljica vode konceptima dijeljenja dužine na jednake dijelove, te Martine Križanac i Mirjam Cesar ( (H₂O)ᶾ ) koje su upoznale učenike s novim pulskim bazenom računajući površine pravokutnika i naučile ih rangirati ekipe turnira.  .

Radionicu tehničke kulture i fizike „Mlinovi, hidroelektrane, gustoća“  vodili su profesori Sanja Milaković i Ilija Apostolov. Ovdje su učenici pobliže upoznati s osnovnim znanjima o vodi, mlinovima i hidroelektrani.

Profesorica Ana Bačić je radionicu informatike osmislila kao izložbu digitalnih radova na temu „Voda – izrada digitalnih radova“.

Radionica biologije „Život u kapljici vode“, pod vodstvom profesorice Ane Babić, istaknula je važnost vode za čitavi živi svijet na Zemlji.

Profesorima su marljivo i predano pomagali učenici viših razreda dižući atmosferu i motivaciju  u učionicama.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji!

Ana Babić

objavio: Martina Križanac   datum: 6. 12. 2018.

« Siječanj 2019 »