Korisnik:

PREHRANA ŠKOLARACA

Letak prehrana skolaraca.pdf

Opasnost od strujnog udara
Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati!
Zaštitite dijete!

Pogledajte u brošuri:

Brosura Kako zastititi dijete.pdf

"Dabar"

I mi sudjelujemo na međunarodnom natjecanju iz informatike!

POSJET INFOBIP-U

U petak, 16.2.2018. učenici dodatne nastave iz matematike 3.d razreda posjetili su tvrtku Infobip u Vodnjanu.

U Infobipu su nas dočekali djelatnici i troje njih nas je vodilo po Pangei. Pitali smo ih razna pitanja. Jedno od tih pitanja bilo je: " Zašto ste dali tvrtci ime Infobip?" Oni su nam odgovorili: "Info kao informacija, a bip kao zvuk pristigle poruke." Osnivači tvrtke su: Silvio Kutić, Izabel Jelenić i Roberto Kutić. Tvrtka ima oko 220 zaposlenika. Najuspješnija aplikacija im je SMS. Ljudi im često dolaze u posjet. Tvrtka je nastala 2006., a objekt u Vodnjanu sagrađen je 2017. godine. Oni poboljšavaju slanje poruka. Najuspješnija zemlja po korištenju aplikacija im je Bangladeš. Evo jednog šaljivog pitanja: "Da li Donald Trump koristi vašu uslugu?" Oni to ne smiju reći, zato će to zauvijek ostati misteriozna tajna. Unutar tvrke imaju puno laptopa, kompjutera, tableta i mobitela. Bili smo u prostoriji sa ogromnim serverom. Ako želiš ući u prostoriju, moraš imati otisak prsta koji uređaj prepoznaje. Vidjeli smo sobu za sastanke koja ima šarene stolice. Bilo nam je super! Vidjeli smo i čuli nepoznate stvari. Dogovorili smo se sa Infobipovcima da ćemo kad odrastemo doći tamo raditi.

autorice: Samantha Zuban i
Una Grgin

objavio: Martina Križanac   datum: 19. 2. 2018.

« Prosinac 2018 »