Ekoškola

Krajem svibnja 2024. godine naša je škola stekla status Međunarodne ekoškole. Vrijedno je to priznanje kojim škola potvrđuje dugogodišnju opredijeljenost održivom razvoju te odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša.

Svojim radom doprinosimo zelenijoj budućnosti!

Klik na "opširnije" za nastavak teksta

Program Ekoškole zahtijeva dosljedno poštivanje zadanih međunarodnih smjernica i kriterija, a za stjecanje statusa bilo je potrebno provesti 7 programskih koraka:

1. Osnovati ekoodbor škole čija je svrha raspodijeliti odgovornost učenicima i u njima razviti svijest o vrijednosti njihovih zamisli, brinuti o dugoročnoj provedbi programa te povezati se s lokalnom zajednicom.

2. Ocijeniti stanje okoliša te prosudili koliko škola opterećuje okoliš, koliko proizvodi otpada, troši energente i vodu, kakav je vanjski okoliš škole, te kolika je zastupljenost odgoja i obrazovanja za zaštitu okoliša u aktivnostima škole.

3. Izraditi program rada (plan djelovanja) te odabrati ciljeve koji su u okviru zadanih tema Voda, Energija, Okoliš, Otpad i sl.

4. Raznolikim aktivnostima pratiti stanje i ocjenjivati provođenje plana djelovanja.

5. U sklopu redovne nastave i izvannastavnim aktivnostima obraditi teme prema nastavnom planu i programu koje će obuhvatiti zaštitu okoliša.

6. Obavješćivati javnost i medije o aktivnosti kojim škola provodi ekološki odgoj i obrazovanje.

7. Izraditi ekokodeks koji obavezuje na EKO opredjeljenje škole.

Programski koraci uspješno su provedeni te će u školi zavijoriti zastava Međunarodne ekoškole jer…naš je izbor: Ekoškola kao način življenja.

Fotografije u galeriji samo su dio mnogobrojnih aktivnosti koje su se tijekom nastavne godine provodile.

Koordinatorica Ekoškole: Sandra Stanković, učiteljica

objavio: Mateja Ibrišević   datum: 3. 6. 2024.

Svi potrebni nastavni materijali za školsku 2024./2025. godinu dostupni su putem poveznice.

« Srpanj 2024 »