SPIKA – 2. Smotra pripovijedanja i kamišibaja

Čak 12 učenika naše škole sa svojim je učiteljicama sudjelovalo na smotri pripovijedanja i kamišibaja SPIKA koja se održala na maloj sceni Istarskog narodnog kazališta – Gradskog kazališta Pula. Cilj je smotre razvijanje multikulturalnost i empatije te poticanje usmenog jezičnog izražavanja, priprema mladih za javni nastup, njegovanje i poticanje kulture govorenja i slušanja (međusobnog uvažavanja).

Klik na "opširnije" za nastavak teksta

Neki od učenika prvi su put hrabro zakoračili na kazališne daske i u formi pripovijedanja predstavili različite pripovjedne vrste.

Smotru su otvorili prvašići Mirta Buletić Hauser i Niko Jakus dok je njihov prijatelj Neven Mirkac nadahnuto ispričao vlastitu priču o Gusjenici Petri.

Samuel Tolić Komšić iz 5.a ispričao je legendu o Divu Dragonji, Katja Ostojin, Adna Pivić, Lena Zlatić, Aria Nikolić i Katarina Milevoj živopisno su predstavile dijaloške elemente priče dok ih je na flauti pratila Tia.

Djevojke iz šestih razreda u kamišibaj tehnici pripovijedale su Povjestice Augusta Šenoe: Maša Zenzerović i Marijeta Plavša iz 6.a te Mare Uzelac i Ivona Trifunjagić iz 6.c.

Energičnom izvedbom epske narodne pjesme Ive vara dva duždeva sina, Claudia Šuster zaokružila je nastup učenika naše škole.

Uz moto Što nas povezuje na najbolji način obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja i zaključili da nas povezuju priče i ljubav koja je u različitim oblicima, na ovaj ili onaj način utkana u svaku priču.

Učiteljice Aida Dražić, Jelena Kolić, Tamara Lorencin i Evelina Majcan-Lenić jako su ponosne na svoje učenike i prepune pozitivne energije i nadahnuća spremne za sljedeću SPIKU 2025.godine.

objavio: Mateja Ibrišević   datum: 21. 3. 2024.