Korisnik:
Lozinka:

Ekskurzija osmaša

U razdoblju 10.9.-14.9. učenici osmih razreda bili su na ekskurziji u južnoj Dalmaciji.

Tih prekrasnih, sunčanih pet dana iskoristili smo za razgledavanje Splita, Korčule, Dubrovnika, Makarske te Omiša.

Već prvi dan ekskurzije mnoge je oduševio Split te njihov Gradski stadion Poljud. Imali smo priliku vidjeti VIP ložu, novinarsku ložu, travnjak i trofejnu dvoranu koju su mnogi iskoristili za fotografiranje. Drugi sunčani dan proveli smo na otoku Korčuli- najpoznatiji po viteškoj igri Moreški, gdje smo sa stručnim vodičem  razgledali znamenitosti.

Treći  dan smo imali priliku posjetiti biser Jadrana-Dubrovnik, idealan spoj povijesti i suvremenosti. Nakon Gradskih zidina uputili smo se brodom prema otoku Lokrumu, koji je osmaše oduševio. Kristalno čisto more te prekrasne plaže mnoge su namamile na kupanje i zabavu. Posjetili smo i Makarsku, grad koji se amfiteatralno širi prema padinama planine Biokovo. U Malakološkom muzeju u Makarskoj smo se upoznali s atraktivnom postavom morskih puževa i školjkaša Jadrana i cijelog svijeta.

Posljednji dan naše ekskurzije bio je Omiš-mali dalmatinski grad na ušću rijeke Cetine.

U kasnim večernjim satima vratili smo se u Pulu, umorni, ali puni dojmova i fotografija koje možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Martina Križanac   datum: 26. 9. 2018.

« Prosinac 2018 »