Završnica županijskog Natjecanja učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2018

Autor: PREDRAG DUKIĆ, 27. 2. 2018.

U ponedjeljak 26. veljače u našoj je Školi održana završnica županijskog Natjecanja učenika osnovnih i srednjih škola  iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2018. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Mitovi i legende“. Zadatak je bio trodimenzionalno oblikovati skulpture aluminijskom i bakrenom žicom te njihovom kombinacijom s mogućnošću spajanja konopom.

Od prijavljenih 137 radova osnovnih škola i 5 radova srednjih škola županijsko je povjerenstvo za državnu razinu natjecanja odabralo 10 radova iz osnovnih i 1 rad iz srednjih škola.

U kategoriji osnovnih škola 3. mjesto pripalo je Morisu Radizloviću-Manzinu,  učeniku 7. razreda TOŠ Edmondo de Amicis iz Buja. Ponosni smo na svoju učenicu 5. razreda Evelin Penko kojoj je dodijeljena 2. nagrada, a 1. nagrada pripala je Riji Ružić, učenici 5. razreda OŠ Marije i Line u Umagu. U kategoriji učenika srednjih škola 1. nagrada dodijeljena je Vanji Božić, 1. razred SŠ Vladimir Gortan u Bujama. Nagrade i priznanja učenicima i njihovim mentoricama uručio je ravnatelj naše Škole mr.sc. Predrag Dukić koji je sve prisutne pozvao da razgledaju izložbu izabranih radova. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima koji su se prijavili na LIK 2018., a učenicima čiji su radovi poslani državnom povjerenstvu želimo da dobiju poziv za sudjelovanje na državnoj razini natjecanja.

Na početku svečanosti proglašenja najbolje ocijenjenih radova učenici 3. razreda naše Škole vođeni učiteljicama Aidom Dražić – oktet blok flauta, Larisom Hrelja Drandić – scenska igra Umjetnost je… te Bojanom Manzin – recitacija „Ča“ i školski zbor što ga vodi učitelj Zoran Gardašević izveli su kratki program kojim su pokazali da su svi gosti dobrodošli.

« Lipanj 2018 »