PROJEKT "ŠKOLE ZA AFRIKU"

Projekt "Škole za Afriku"
radionice u četvrtim razredima
U četvrtim razredima održane su u prosincu radionice s ciljem razvoja humanosti, solidarnosti,odgovornosti i pravednosti za stvaranje boljeg svijeta. Četvrtaši su u raspravi o dječjim pravima podržali pravo djece Afrike na obrazovanje i bolje uvijete života. Potaknuti filmom o Africi i prezentacijom o posebnostima kontinenta izradili su plakate koje su istaknuli u svojim učionicama.

Dragi učenici i djelatnici  Osnovne škole Vidikovac,
najtoplije zahvaljujemo na donaciji vaše škole. Sredstva koja ste prikupili više su od novčanog iznosa. Ona otvaraju put iz neimaštine prema boljem životu djeci u Africi. Ona su dokaz da mala djela mogu pokrenuti velike promjene. Vi ste promjena koja čini svijet boljim.
Sudjelujući u projektu Škole za Afriku, vaša škola pokazala je veliko srce za djecu u Burkini Faso, trećoj po redu najsiromašnijih zemalja svijeta. Prije deset godina samo 29% djece u toj zemlji pohađalo je školu. Zahvaljujući humanitarcima poput vas, danas se ta brojka popela na 75%. Uz vašu pomoć želimo obrazovanje učiniti dostupnim svoj djeci u Burkini Faso. Od srca vam hvala što djevojčicama i dječacima u Burkini Faso pružate mogućnost za sretnije odrastanje i bolju budućnost.
Pokazali ste veliku snagu i ljubav te možete biti ponosni na svoja djela. Mi smo ponosni na vas! Nastavite i dalje činiti dobro i pomagati nam da stavimo osmijeh na lica djece diljem Afrike.

Veliki pozdrav iz Ureda UNICEF-a za Hrvatsku!
Ivana Kralj

Naša škola uključena je u projekt  "Škole za Afriku " od školske godine 2013./14.

U prvoj školskoj godini proveli smo tri veoma održane su radionice u razrednoj nastavi na  satovima razrednog odjela i realizirane su tri veoma uspješne akcije : Smajlić za Afriku( prodaja palačinki prigodom Dana kruha), prodaja rabljenih igračaka i sakupljene su novčane donacije u razrednom kasicama.

U 2014./15.godini upriličena je prodajna izložba uskrsnih čestitki, privjesaka od keramike, uskrsnih jaja i ostalih uradaka vrijednih i maštovitim ruku učenika naše škole. U mjesecu travnju  u  učionicama su postavljene vreće za odlaganje plastičnih boca. Svakog petka učenici Eko - grupe sakupljali su i sortirati plastičnu ambalažu. Novac prikupljen od plastičnih boca uplatili smo UNICEF-u za djecu Afrike i na taj način obilježili Dan planeta Zemlja.

Koordinatorica projekta u školi učiteljica Davorka Celić

AKCIJA CK "SOLIDARNOST NA DJELU"

Učenici naše  škole i ove su godine sudjelovali u humanitarnoj akciji činim se donacijama unosi radost u siromašne obitelji za predstojeće praznike!

U akciji je sakupljeno 700 kn koji su upućeni CK PULA.

voditeljica  CK  Davorka Celić

" ŠKOLE ZA AFRIKU" travanj 2016.

Akcija sakupljanja i prodaje rabljenih igračaka sakupljeno i uplaćeno UNICEFU 923 kn.

PODMLADAK CK NAŠE ŠKOLE

Osvojeno 2.mjesto na općinskom takmičenju CK.

Za osvojeno 2.mjesto ekipa škole nagrađena je sedmodnevnim boravkom u ljetnom kampu kraj Poreča u srpnju mjesecu.

AKCIJA "SOLIDARNOST NA DJELU" 2016.

Ove školske godine sudjelovali smo u hvalevrijednoj humanitarnoj akciji u organizaciji CK Pule.

Učenici podmladak CK OŠ Vidikovac prikupili su 520 kn .

Voditeljica CK : Davorka Celić

AKCIJA "ZA TISUĆU RADOSTI" CARITAS

Caritas je ove godine  pripremio narukvice u 10 boja i s 10 poticajnih pitanja :

Zašto ne voljeti/slaviti/dijeliti/oprostiti/vjerovati/popraviti/mijenjati/stvarati/zahvaliti/darovati?

Učenici naše škole za dobivene narukvice prikupili su 2060 kn.

Sakupljeni novac biti će uplaćen Caritasu RH koji će obradovati siromašne obitelji u ovo blagdansko vrijeme.

Davorka Celić

"ŠKOLE ZA AFRIKU" 3. i 4. 04.2017.

Na ulazu škole održana akcija prodaje rabljenih igračaka.

Sakupljeno je 860 kn koji će biti uplaćenu UNICEF- u za školovanje djece u Africi.

Učenici su pokazali solidarnost , milosrđe, suosjećanje i ponos zbog doprinosa u stvaranju boljeg svijeta!

AKCIJA CK "SOLIDARNOST NA DJELU"   2017.

I ove godine učenici naše škole pokazali su da su uvijek spremni pomoći potrebitima.

Ove godine prikupili smo 400 kuna .

Davorka Celić

« Srpanj 2018 »