Školsko Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Martina Križanac, 30. 10. 2018.

U utorak 23. listopada u našoj je knjižnici održano školsko Natjecanje u čitanju naglas.

Pokretač je i organizator natjecanja Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac u Sisku i provodi se 6. godinu zaredom. Učenici naše Škole prošle su godine sudjelovali prvi put. Bila je to Eleonora Lenić, tada učenica 5. a danas 6. razreda koja je na prvom nastupu pobijedila na gradskoj i županijskoj razini natjecanja, a na državnom natjecanju bila je 2., odnosno viceprvakinja.

Ove godine na školskom je natjecanju nastupilo 12 učenika u mlađoj kategoriji (3., 4. i 5. razred) i učenica Martina Vlahović (6.) u starijoj (6., 7. i 8. razred). Ulomke izabranih knjiga čitali su Julija Blažiuć(3.d), Una Grgin (4.d), Matija Grubešić (3.b), Vedran Jeromela (4.c), Manuel Lenić (4.d), Lana Lucić (4.b), Ante Marković (3.d), Patrik Martinčić (4.c), Filip Periša (4.a), Iva Rabar (4.d), Rafael Terlević (4.a) i Martina Vlahović (6.c). Svi učenici birali su ulomke s lijepim porukama i slušajući ih mogli smo mnogo toga i naučiti. Posebno je lijepo i pohvalno što su u pratnji učenika došli roditelji, nonice i nonići, mlađi braća i sestre pa su mladi čitatelji imali pravu publiku.

Natjecanje je budnim uhom pratilo povjerenstvo u kojemu su bile učiteljice razredne nastave Snježana Battistin i Edita Borojević, učiteljica hrvatskoga jezika Valentina Javoran i prošlogodišnja državna viceprvakinja Eleonora Lenić. One su ocjenjivale kategorije koje su zadane na svim razinama natjecanja – od školske do državne- a to su kreativnost uvoda, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Zbirom svih ocjena školski je pobjednik Manuel Lanić koji čitao ulomak iz knjige Geronimo Stilton i svojim nastupom nasmijao i razveselio publiku.

Manuel Lenić u mlađoj i Martina Vlahović u starijoj kategoriji predstavljat će nas na gradskom natjecanju.

Vaša knjižničarka

« Studeni 2018 »