Proslavili smo Dan škole

U petak 1. lipnja prigodnim programom proslavili smo Dan škole.

Prvi put program smo izveli na travnjaku iza škole. I dok su naši gosti program pratili na travnjaku u sjeni stabala, naša je pozornica bila ispred učionica. Počeli smo recitacijom učenika 1.c razrednog odjela.

Nakon što je ravnatelj mr.sc. Predrag Dukić pozdravio učenike, učitelje, roditelje i sve dobronamjerne goste koji su došli podijeliti s nama radost proslave, uslijedili su učenički nastupi.

Prvi dio  programa posvetili smo ovogodišnjoj temi projekta zavičajnosti a to je bila grota. S recitacijama su nastupili učenici 2.a i 4.a razrednih odjela. Učenici Andrej Pavlić i Grega Pap iz 3.c razrednog odjela recitirali su pjesmice koje su sami napisali, a veliki zbor je izveo skladbu Nonova hiža. Učenica 3.d razrednog odjela Samantha Zuban recitirala je pjesmu „Ča“ s kojom je vrlo zapaženo nastupila na Državnoj smotri LiDraNo 2018. Na kraju su učenici 4.c razrednog odjela otplesali balun.

Drugi dio programa posvetili smo obitelji.  Mali je zbor otpjevao skladbu Čestitka majci, učenici 1.c i 3.d razrednog odjela recitirali su pjesme, a članovi dramske grupe 4.a izveli su scensku igru „Pitaj mamu, pitaj tatu“.

U nastavku programa publiku su razgalili učenici 3.a razrednog odjela koji su uz pratnju zbora na blok flautama izveli dvije skladbe – Un poqito i Banana tango. Članovi dramske grupe 4.a izveli su tri kratke scenske igre, 1.c recitaciom nam je poručio koliko su važni pozdravi i lijepe riječi, a mali zbor otpjevao je skladbu „Do re mi“

Završnicu svečanog programa počeli smo izrekom „Svaki dan je tvoja greška ako u njem nema smiješka!“. Za smijeh su se pobrinuli učenici 7.a, 7.b i 5.c razrednog odjela koji su odrepali vrlo duhovitu, zabavnu, ali nadasve poučnu priču u kojoj se mogla prepoznati većina učenika – o vražićku koji odvlači od učenja i anđelku koji nas čuva i spašava. Zatim su nas nasmijali duhovitim recitacijama  Zvonimira Baloga učenici 7.d razrednog odjela, a srednji zbor rasplesao nas je ruskom tradicijskom skladbom „Korobuška“. Na samom kraju nastupili su najmlađi. Cijeli 1.b razredni odjel  „otpjevao“ je priču o Crvenkapici na suvremen način – repali su!

Postala je tradicija da svi naši programi završavaju Himnom škole pa je tako bilo i u petak. Lijepo je čuti i vidjeti kad tu skladbu zapjevaju svi – svi izvođači i publika.

Tijekom programa ravnatelj je pohvalio i nagradio 14 učitelja koji su tijekom ove nastavne godine pripremali  učenike za sudjelovanje na županijskim i državnim natjecanjima. Nagrade je uručio i učenicima: Marinu Perkoviću za postignuto 3. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike, Samanthi Zuban za sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa, Ledionu Mustafaju za postignu 1. mjesto na županijskom i 5. na državnom natjecanju iz islamskog vjeronauka i Gei Seferagić Pliško za 1. mjesto na županijskom i 15. na državnom natjecanju iz tehničke kulture.

Na kraju programa voditeljica Eleonora Lenić, učenica 5.c razrednog odjela, pozvala je sve nazočne da uđu u školu i razgledaju prodajnu izložbu radova učenika uključenih u Školski zadrugu „Svevid“. Sve izloženo privlačilo je poglede svojom ljepotom boje, neobičnošću i finoćom izrade. Proizvode su izložile sekcije: Domaćinstvo, Mali prirodnjaci, Keramika, Oblikovanje gline, Čitateljski klub „Od korica do korica“ i Područni kreativci.

Na kraju dana punog radosti i uzbuđenja najavili smo sljedeći Dan škole jer će biti poseban. Obilježit ćemo 50 godina od useljenja u ovu školsku zgradu.

Voditeljica KUD-a Branka Mamula

Foto: Domagoj Matković, vjeroučitelj

objavio: Martina Burazer   datum: 5. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »