Posjet VI. osnovnoj školi Varaždin

Autor: Dragana Brčina, 12. 12. 2017.

Već drugu godinu zaredom surađujemo s djelatnicima VI. OŠ Varaždin.

Početkom prosinca pozvali su nas da im se pridružimo u proslavi 50. obljetnice postojanja njihove škole. Svečanoj proslavi prisustvovali su ravnatelj škole Predrag Dukić, učiteljice Evelina Majcan-Lenić, Jasminka Turčinov i Tamara Lorencin.

Svečani program održan je 7. prosinca 2017.  u HNK u Varaždinu s početkom u 20h.

Nakon pozdrava ravnatelja Maria Stančića, obratili su nam se gradonačelnik Varaždina Ivan Čehok te ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Obljetnica VI. OŠ Varaždin svečano je i duhovito obilježena riječju i glazbom, a nama je posebno dopadljiv bio nastup školskog rock benda.

Tijekom našeg dvodnevnog boravka obišli smo kulturne znamenitosti najpoznatijeg baroknog grada, a posebno je zanimljiv  Entomološki odjel Gradskog muzeja Varaždin, u kojemu se čuva vrijedna i jedinstvena zbirka najvećeg varaždinskog prirodoslovca, gimnazijskog profesora te utemeljitelja i prvog kustosa toga Odjela Franje Košćeca.

Bilo je vremena i za druženje i suradnju s djelatnicima Franjevačke klasične gimnazije iz Visokog i osnovne škole iz Ljubljane, koji su također bili pozvani na obilježavanje ovog jubileja.

Veselimo se nastavku suradnje koja uključuje zanimljiva putovanja i nove projekte tijekom uzajamnih posjeta.

« Travanj 2018 »