Terenska nastava 2.B i 2.D u Šijanskoj šumi

Učenici drugih razreda sa svojim su učiteljicama 2. studenoga 2017. posjetili park šumu Šijana.

Evo što su učenici 2.B napisali drugog dana u školi:

Vidjeli smo puno jesenskih boja koje su zavladale šumom. Upoznali smo hrast medunac, hrast crniku, bijeli grab i hrast plutnjak. Učiteljica nam je rekla da u proljeće u šumi cvjetaju ciklame i puno različitih vrsta orhideja. U šumi se skrivaju lisice, divlje svinje, zečevi, srne i ptice. Čuli smo neke ptice kako se glasaju.

Naučili smo da je šuma stara i da se zove i Kaiserwald. U prošlosti su se iz šume sjekla stabla i od njih su se radili brodovi u Uljaniku. Do šume je nekad vozio tramvaj, a ljudi bi dolazili na izlet i na ples. Čudno, nekad su u šumi plesali! Bilo nam je zanimljivo drvo hrasta plutnjaka od čije se kore mogu napraviti čepovi.

Svidjelo nam se vježbati u prirodi i igrati se. Baš je bilo zanimljivo imati nastavu u šumi, dok ti lišće i žirovi padaju po glavi. Odvest ću i roditelje u Šijansku šumu, neka vide kako je lijepa u jesen!

učiteljica Sandra Stanković

objavio: Dragana Brčina   datum: 6. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »