20 000 milja pod morem

Dana 23. listopada učenici petih razreda  u Istarskom su narodnom kazalištu pogledali predstavu „20 000 milja pod morem.“  Predstava je nastala prema romanu Julesa Vernea, a na kazališne daske postavilo ju je Dječje kazalište Dubrava.

Učenici su iz škole krenuli u pratnji učitelja u 10 i 30. Predstava je trajala 60 minuta, a povratak u školu bio je u 12 i 30. U INK su učenike pratile profesorice Martina Križanac, Marija Benčić-Vukičević, Branka Jurišić, Valentina Javoran i Tina Vidulin.

Redatelj predstave je Mario Kovač, a u glavnim su ulogama: Rade Radolović, Nikša Marinović, Hrvoje Horvat, Matija Major, Petra Bokić.

Nakon predstave razgovarali smo s učenicima.  Nekoliko učenika podijelilo je s nama svoje dojmove:

Dunja: „Predstava je bila šaljiva, zanimljiva i ponekad vrlo napeta.“

Melani: „Neki dijelovi predstave  bili su mi zanimljiviji od ostalih.“

Antonela: „Predstava mi se svidjela iako je u nekim dijelovima bila  malo preozbiljna.“

Lucija: „Uzbudljiva,  ali  na trenutke  pomalo strašna.“

Petar: „Predstava je bila zabavna, poučna i šaljiva. Nažalost, sjedio sam malo preblizu pa sam vidio rekvizite i glumce kako se pripremaju. To mi je malo pokvarilo doživljaj.“

Učenici petih razreda složili su se kako bi predstavu  preporučili  djeci svih uzrasta zato što je poučna, te pokazuje kako za svaki problem  postoji  rješenje.

Martina Grabar, 7.a

objavio: Martina Križanac   datum: 14. 11. 2018.

« Siječanj 2019 »