Prvo mjesto na Državnoj smotri za istraživački rad

Autor: Martina Križanac, 16. 10. 2018.

Na upravo održanoj Državnoj smotri učeničkih zadruga RH u Vinkovcima Luka Ražem predvodio je našu zadrugu Svevid. Predstavio se istraživačkim radom Uokolo pulskog kaštela te osvojio 1. mjesto u kategoriji osnovnih škola.

Rezultat je to prošlogodišnjeg proučavanja zavičajne baštine i njezino prikazivanje suvremenim tehnologijama.

Pred prosudbenim povjerenstvom naš je zadrugar, član sekcije KreMa, izvrsno obranio i prezentirao tijek našeg sveobuhvatnog istraživanja pulskog Kaštela te hologram koji je pritom izradio.

Na Smotri je svoje radove izložilo 79 učeničkih zadruga koje su istaknule svoje najproizvode te je uređen 21 županijski izložbeni prostor.

Proizvodi naše zadruge našli su se na izložbenom prostoru Istarske županije: origami kutijice sekcije KreMa pokazale su se odličnom ambalažom za cukerančiće koje je izradila sekcija domaćinstva. Zapaženi su bili i živopisni, oku ugodni proizvodi od keramike.

Zajedništvo, marljivost, kreativnost, druženje, samo su neke od vrijednosti koje promiče zadrugarstvo.

Želja nam je da ovo lijepo iskustvo bude poticaj za daljnji rad i djelovanje naše mlade zadruge, stoga pozivamo sve učenike da se pridruže radu neke od sekcija.

Evelina Majcan-Lenić, prof.

« Studeni 2018 »