Korisnik:
Lozinka:

Španciranjem prema novoj školskoj godini

Pripremajući se za novu školsku godinu, nekoliko je naših učitelja i učiteljica zajedno s ravnateljem gostovalo u 6. osnovnoj školi u Varaždinu. Domaćini su upriličili susret svojih partnerskih škola iz Ptuja, Graza, Visokog, Fojnice i naravno Pule.

Prilika je to da se razmjene ideje, iskustva te upoznaju različite okolnosti i posebnosti u kojima svaka od ovih škola djeluje.

Otvorenost, suradnja i želja za kontinuiranim napretkom već nas neko vrijeme povezuje s ovom varaždinskom školom, stoga se radujemo svakom našem susretu.

Nakon jutarnjeg okupljanja, podijeljeni u grupe po predmetnim područjima, raspravljali smo s kolegama o problematici pojedinih predmeta, predstojećoj reformi i sl.

Nakon „teških tema“, domaćini su pripremili malo akcije: svi učitelji uključili su se u neke od aktivnosti koje djeluju pri 6. osnovnoj školi. Badminton, šah, domaćinstvo, enigmatika, orijentacijsko trčanje, biciklistički poligon- svatko je pronašao nešto za sebe.

Poslijepodnevni sati odveli su nas u centar grada, posjetili smo Muzej grada Varaždina i pridružili se Špancirfestu. Rijeke ljudi slile su se u starogradske uličice i uživale u uličnim zabavljačima i odličnoj atmosferi.

Umorni, ali ispunjeni pozitivnom energijom vratili smo se kućama u večernjim satima.

Zahvaljujemo se ravnatelju i djelatnicima 6 osnovne škole iz Varaždina i iščekujemo sljedeći susret ili prigodu za suradnju.

Slike možete pogledati u fotogaleriji.

Evelina Majcan-Lenić, prof.

objavio: Martina Križanac   datum: 27. 8. 2018.

« Prosinac 2018 »