Korisnik:
Lozinka:

Drugaši u posjetu vatrogascima

Učenici 2.b i 2. d razreda sredinom veljače posjetili su Javnu vatrogasnu postrojbu Pula.

Učenici su u razgovoru s vatrogascima ponovili, utvrdili i usvojili nova znanja. Vatrogasci su s učenicima razgovarali i demonstrirali im kako primaju hitne pozive i kako brzo moraju biti spremni kad se oglasi uzbuna za akciju.

Pokazali su im svoje vatrogasno odijelo s potrebnom opremom, vozilo za gašenje šumskog požara, vozilo za spašavanje ljudi kad gori neka zgrada. Učenici su imali priliku sjesti u vatrogasni kamion i uključiti sirenu. Ušli su u košaru s ljestvama koje je vatrogasac podigao u visinu. Vatrogasac Elvis pokazao im je i kako s opremom iz specijalnog vatrogasnog kamiona režu debelu željeznu cijev ili podižu auto u slučaju prometne nesreće.

Zanimljivo je bilo i kad su vidjeli koliko spretni i spremni vatrogasci trebaju biti kad se spuštaju niz cijev s gornjih katova svojih prostorija u garažu. Za biti vatrogasac stvarno treba imati dobru kondiciju! I hrabrost!

Uzbudljiv i nezaboravan posjet potaknuo je dječake na izjavu kako i oni žele postati vatrogasci kad odrastu.

učiteljica Sandra Stanković

objavio: Martina Križanac   datum: 19. 2. 2018.

« Prosinac 2018 »