Dan škole – Projektni dan Osnovne škole Vidikovac

Autor: Astrid Banovac, 29. 5. 2017.

19. svibnja 2017. OŠ Vidikovac otvorila je  vrata svima koji su poželjeli vidjeti rezultate rada na cjelogodišnjem školskom projektu „Iz zavičajne škrinjice – ulika.“ Riječ je o sastavnom dijelu županijskog projekta institucionalizacije zavičajne nastave u osnovnim školama.

Učenici su dali sve od sebe da  našim dragim gostima pokažu  na čemu su čitavu godinu  vrijedno radili, a programa nije nedostajalo. Nakon svečanog otvorenja i  pozdravne riječi ravnatelja Predraga Dukića, škola je širom otvorila svoja vrata i pozvala učenike, roditelje i prijatelje škole da nam se pridruže u ovom uzbudljivom trenutku.  Bilo je  tu maštovitih radionica, prezentacija, projekata,  debata,  recitacija i igrokaza, sajmova i izlaganja… Škola je na jedno popodne postala zaigrana tvornica ideja i znanja.  Gosti su s oduševljenjem  pratili  program obilazeći sajam rukotvorina i  aktivnosti po učionicama. Iako su se sve aktivnosti odvijale u dva ciklusa, kako bi  posjetitelji mogli pogledati što više sadržaja, sve je radionice i učionice bilo jednostavno nemoguće obići.

Na kraju dana, praćeni zadovoljnim licima  učenika i mnogobrojnih roditelja, možemo  samo zaželjeti da se vidimo i  iduće godine!

« Siječanj 2018 »